„Dialog pokoleń" w Dąbrówce

W czerwcu 2015 r. zakończył się drugi cykl warsztatów w Dąbrówce (koło Radzymina). Podczas pierwszych warsztatów uczniowie Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrówce mieli możliwość dowiedzieć się, czym jest gwara i dialekt oraz jak wygląda zróżnicowanie dialektalne Polski. Warsztaty miały charakter praktyczny – ich celem było przygotowanie uczniów do samodzielnych badań dialektologicznych. W maju i czerwcu uczniowie prowadzili wywiady z najstarszymi mieszkańcami gminy Dąbrówka. Podczas warsztatów czerwcowych wspólnie z dr Moniką Kresą z Uniwersytetu Warszawskiego analizowali wykonane przez siebie nagrania. Przetranskrybowane wywiady złożą się na książkę, która ukaże się w pod koniec 2015 roku.