„Dialog pokoleń” w Stoczku

W roku 2015 do „Dialogu pokoleń” przystąpili uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Stoczku. Warsztaty w Stoczku odbyły się dwukrotnie. Na pierwszych z nich (w marcu 2015 roku) uczniowie zapoznali się z ideą przedsięwzięcia i poznali tajniki pracy dialektologa. Dr Monika Kresa przygotowała ich tym samym do pracy w terenie. Wynikiem tej pracy jest kilka godzin nagrań z mieszkańcami Stoczka i okolic, które uczniowie analizowali wspólnie na drugich warsztatach, przeprowadzonych w czerwcu 2015 roku. Celem warsztatów było omówienie wyników badań oraz przygotowanie uczniów do pracy z nagraniami – transkrypcji przeprowadzonych przez nich wywiadów. Teksty te złożą się na książkę pt. Dialog pokoleń na Mazowszu dalszym (Dąbrówka, Sadowne, Stoczek), która ukaże się w drugiej połowie 2015 roku.