Przedwakacyjne warsztaty językowe w Sokołowie Podlaskim

Sokołów Podlaski, 20 maja 2019 r.

To były pierwsze warsztaty językowe, które odbyliśmy w 2019 roku. Uczniowie I LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim z zainteresowaniem wysłuchali opowieści prof. Barbary Falińskiej o przeszłości języka i o roli gwar ludowych w kształtowaniu się języka.  literackiego. Następnie wzięli udział w warsztatach na temat polskiej frazeologii dawnej i współczesnej, które przeprowadziła prof. Elżbieta Wierzbicka-Piotrowska. Najważniejsza część spotkania dotyczyła programu warsztatów wakacyjnych, na które zaprosiło w tym roku uczestników „Dialogu pokoleń” Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim,  a współorganizatorem programowym zgodziło się być Sokołowskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne.

W budynku I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Sadowej w Sokołowie Podlaskim odbyły się pierwsze w tym roku szkolne warsztaty językowe.

Tym trzem Paniom siedzącym od lewej: Wandzie Wierzchowskiej, prezes honorowej STSK, Krystynie Matysiak, obecnej prezes STSK, oraz stojącej Agacie Mosiej, członkini Zarządu STSK i polonistce z I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie, „Dialog pokoleń” zawdzięcza niezapomniane chwile spędzone w Sokołowie Podlaskim, niezwykle atrakcyjny program letnich warsztatów, a przede wszystkim ciepłą atmosferę towarzyszącą wszystkim spotkaniom i zajęciom warsztatowym. Od chwili pierwszego spotkania majowego nieprzerwanie towarzyszyła nam ich energia, pomysły i przyjazne uśmiechy, które widać na zdjęciu.