Spotkanie z nauczycielami i dyrektorami szkół w sprawie Dialogu pokoleń 2021

1 marca 2021 roku odbyliśmy spotkanie online z niektórymi uczestnikami Dialogu pokoleń 2021.

Na platformie zoom w czasie dwugodzinnej rozmowy prof. dr hab. Elżbieta Wierzbicka-Piotrowska przedstawiła założenia projektu, przypomniała dokonania z lat poprzednich.

Prof. dr hab. Józef Porayski-Pomsta zaprezentował nowy program badań nad językiem dzieci i młodzieży, który chciałby w ramach Dialogu pokoleń poprowadzić w tym roku po raz pierwszy.

Prof. dr hab. Barbara Falińska opisała szerszy kontekst działań poświęconych rejestrowaniu gwary, jakim jest utrwalanie i kształtowanie kultury regionalnej i narodowej. Omówiła też praktyczne aspekty pracy z kwestionariuszami gwarowymi.

Spotkanie skończyło się konstruktywnie: planami spotkań z uczniami z poszczególnych szkół w II połowie marca.