Warsztaty językowe w Suwałkach

13 czerwca 2022 r. w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach prof. dr hab. Józef Porayski-Pomsta przeprowadził zajęcia z dziedziny etykiety językowej. Młodzież pod opieką swoich nauczycielek, p. Doroty Kossy-Szot i Magdaleny Jaśkiewicz będzie prowadziła badania językowe.

W tym samym dniu w Zespole Szkół nr 2 w Suwałkach dr hab. prof. UW Elżbieta Wierzbicka-Piotrowska spotkała się z uczniami I klasy licealnej, którym opowiedziała, na czym polegają zmiany w języku. Opiekunem grupy jest p. Andrzej Raczyło. Prelegentka przytoczyła i omówiła wybrane słowa pochodzące z lektur szkolnych, które w ciągu wieków zmieniły swoje znaczenie. Zachęciła słuchaczy do tropienia archaizmów językowych używanych jeszcze przez najstarszych mieszkańców Suwalszczyzny.