Warsztaty w Myszadłach

Chociaż Publiczna Szkoła Podstawowa w Myszadłach koło Jadowa nie jest formalnie uczestnikiem projektu, nauczyciele tej szkoły postanowili włączyć swoich uczniów do działań przewidzianych w projekcie. „Póki jeszcze żyją ich babcie i dziadkowie, powinni nagrać ich wspomnienia, zwłaszcza że niektórzy starsi mieszkańcy wsi w tych okolicach na co dzień używają gwary” – powiedziała w rozmowie z prof. Barbarą Falińską jedna z nauczycielek uczących w szkole. W końcu maja „Dialog pokoleń” odwiedził więc szkołę w Myszadłach, uczniowie otrzymali instrukcje, jak wypełniać kwestionariusze do badania słownictwa ludowego i dowiedzieli się, o co pytać swoich informatorów. Zajęcia językowe z uczniami odbyli prof. Barbara Falińska i prof. Józef Porayski-Pomsta.