Konferencja jubileuszowa

Dnia 24 października 2023 r. w Sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się konferencja poświęcona jubileuszowi 10-lecia "Dialogu pokoleń". Otworzył ją Jego Magnificencja Rektor UW, prof. Alojzy Nowak. Była to też okazja do wręczenia prof. Stanisławowi Dubiszowi  specjalnego numeru "Poradnika Językowego" wydanego na 50-lecie jego pracy naukowej.

Wysłuchaliśmy trzech referatów: prof. Stanisława Dubisza: Historia, kultura, język - o mechanizmach rozwoju polszczyzny, prof. Elżbiety Wierzbickiej-Piotrowskiej: Pamięć zbiorowa w badaniach nad językiem, prof. Doroty Zdunkiewicz-Jedynak: Dlaczego chciałabym dziś uczyć kultury języka inaczej?

Obrady zakończył występ zespołu folklorystycznego z Wachu.

Młodzież przybyła z Wąsewa zwiedziła ponadto teren kampusu uniwersyteckiego, Zamek Królewski w Warszawie oraz wzięła udział w warsztatach plastycznych.

Relacja z konferencji