Konferencja naukowo-metodyczna w Suwałkach

W dn. 28 października 2021 r. odbyliśmy konferencję naukowo-metodyczną w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach. Miała ona formę zdalną. Wzięli w niej udział uczniowie i nauczyciele z tej szkoły oraz koordynatorzy i wykonawcy projektu "Dialog pokoleń". Prof. Barbara Falińska podsumowała działania na terenie Suwalszczyzny, zaprezentowała wydane już publikacje i zarysowała nowe tematy badań. Pani Magdalena Jaśkiewicz, opiekunka grupy uczniów, przedstawiła efekty ich prac: wywiady z najstarszymi członkami rodziny i sąsiadami. Jedna z uczennic, Wiktoria Sobolewska, omówiła w formie prezentacji swój wywiad z babcią, poświęcony sianiu zboża, nazwom części ubioru, nazwom naczyń gospodarskich, powiedzeniom i mądrościom ludowym, zwyczajom sylwestrowym. Prof. Józef Porayski-Pomsta, prezes Towarzystwa Kultury Języka, zaprosił młodzież do dalszej współpracy, również przy jego projekcie dotyczącym języka współczesnej młodzieży. Dyrektor szkoły, p. Lech Boniszewski, pożegnał uczestników, zapowiadając  dalszą współpracę z "Dialogiem pokoleń".

Przebieg spotkania