Warsztaty językowe w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach

W czwartek, 14 czerwca 2018 r. odbyły się warsztaty językowe w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach. Zajęcia w klasach I-III, biorących udział w projekcie „Dialog pokoleń”, przeprowadzili prof. Barbara Falińska i ks. prof. Krzysztof Kietliński. Wcześniej uczniowie nagrali wywiady z członkami swoich rodzin i z najstarszymi mieszkańcami wsi z gminy Suwałki, wypełnili także około 50 kwestionariuszy do badań słownictwa gwarowego. Wszyscy z zaangażowaniem wzięli udział w zajęciach, zgłębiając wiedzę z dziedziny etnografii, dialektologii oraz historii swojego regionu. Będą kontynuowali badania nad gwarami Suwalszczyzny także w przyszłym roku szkolnym – pod opieką nauczycielki języka polskiego, pani Magdaleny Jaśkiewicz.