Warsztaty w Kadzidle

W warsztatach językowych, które odbyły się 6 czerwca 2019 r. w Zespole Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle, uczestniczyli oprócz uczniów i nauczycieli wyjątkowi goście. Spotkanie z językoznawcami, prof. Barbarą Falińską i prof. Józefem Porayskim-Pomstą otworzył wójt gminy Kadzidło, Dariusz Łukaszewski, z wykształcenia historyk, a z zamiłowania regionalista, który w ratowaniu przeszłości kultury ludowej i gwary uczestniczy razem z „Dialogiem pokoleń” od początku jego istnienia. Warsztaty uświetniła też swoją obecnością poetka ludowa, Grażyna Reszka, związana z Kurpiami od urodzenia i z prawdziwie poetyckim natchnieniem pisząca wiersze o tym, co dla ludzi tu żyjących jest najważniejsze. A o tym, co wynikło z czerwcowego spotkania, piszą sami uczniowie na stronie www swojej szkoły.

W warsztatach uczestniczył Wójt Kadzidła, Dariusz Łukaszewski  (stoi pierwszy z prawej) który od 2014 roku patronuje działaniom uczestników projektu i pomaga w ich realizacji.

Warsztaty dla uczniów poprowadzili prof. Barbara Falińska i prof. Józef Porayski-Pomsta.

Gościem warsztatów była poetka ludowa, Grażyna Reszka (na zdjęciu z lewej), która od kilku lat jest stałym uczestnikiem „Dialogu pokoleń”.

Warsztaty uświetnił występ szkolnego zespołu folklorystycznego.