Szkoła Podstawowa w Karolinie

Szkoła Podstawowa w Karolinie położona jest na terenie gminy Giby, we wschodniej części województwa podlaskiego. Sąsiaduje z gminami: Sejny, Krasnopol, Płaska i Nowinka. Obwód Szkoły Podstawowej w Karolinie obejmuje osiem wsi  - Karolin, Pogorzelec, Sarnetki, Studziany Las, Gulbin, Białogóry, Daniłowce i Krasne. Kolonijny system zabudowy powoduje, że dzieci pokonują duże odległości do szkoły, 1/2 ogółu uczniów jest dowożona.

Duża powierzchnię naszej gminy zajmują lasy oraz liczne jeziora i rzeki .Sprawiają, że Gmina Giby posiada wyjątkowe walory środowiska przyrodniczego. Region ten zachował wiele cech niezniekształconego działalnością człowieka środowiska naturalnego. Tereny te zalicza się do tzw. „Zielonych Płuc Polski”.

Pracę edukacyjno-wychowawczą szkoły planujemy w taki sposób, aby placówka nasza była ośrodkiem krzewienia kultury i pielęgnacji tradycji naszego regionu. Jednym z priorytetów, jakie zostały przyjęte w planie pracy jest poznawanie dziedzictwa kultury narodowej i regionalnej, budowanie więzi międzyludzkich i pielęgnowanie tradycji rodzinnych. Chcemy, by poziom nauczania w naszej szkole niczym nie odbiegał od miejskich placówek oświatowych. Na miarę naszych możliwości finansowych organizujemy wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, mini wernisaże plastyczne, konkursy, imprezy kulturalne, w których masowo uczestniczy społeczność lokalna.

W wielu konkursach o charakterze lokalnym, środowiskowym, gminnym, powiatowym i międzystrefowym szkoła zajmuje czołowe lokaty podnosząc prestiż szkoły w środowisku. Wysokie efekty działalności dydaktyczno-wychowawczej szkoły są często uwidocznione w licznych artykułach w prasie lokalnej.