Spotkanie w Ostrowi Mazowieckiej

1 października 2024 r. w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się promocja książki "Nazwane, czyli ważne" pod redakcją naukową prof. Moniki Kresy i dr Moniki Jabłońskiej. Materiał zbierali mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej, w tym uczniowie i nauczyciele. O projekcie opowiedziała prof. Elżbieta Wierzbicka-Piotrowska.
Podczas spotkania promocyjnego prof. Monika Kresa wygłosiła referat "Językowy obraz świata utrwalony w toponimach i mikrotoponimach powiatu ostrowskiego, czyli co nazwy łąk, pól i lasów mówią o ostrowskiej ziemi i jej mieszkańcach", a dr Monika Jabłońska "Hydronimy powiatu ostrowskiego – historia i współczesność".
Następnie dr Magdalena Wanot-Miśtura przeprowadziła dyktando onomastyczne nie tylko dla uczniów.
Promocję książki uświetnił występ zespołu folklorystycznego.