II Konferencja „Dialog Pokoleń" / „From Generation To Generation”, Warszawa, 4-5 listopada 2015
4 listopada 2015
W dniach 4-5 listopada 2015 r. w Warszawie odbyła się druga konferencja naukowa pt. „Dialog pokoleń”, zorganizowana przez Towarzystwo Kultury Języka oraz Instytut Języka Polskiego Wydziału Polonistyki UW. W konferencji udział wzięło niemal 40 prelegentów (zob. PROGRAM, PROGRAM3) z różnych ośrodków akademickich w Polsce i na świecie. Referatom przysłuchiwali się pracownicy naukowi, doktoranci, studenci oraz nauczyciele. Wydarzenie uświetnił swoją obecnością zespół kurpiowski. » Więcej…
I Konferencja „Dialog pokoleń", Warszawa, 19-20 listopada 2014 r.
19 listopada 2014
W dniach 19-20 listopada 2014 r. odbyła się konferencja „Dialog pokoleń”, w której wzięło udział wielu wybitnych naukowców i młodych badaczy z kilkunastu ośrodków w kraju i za granicą. Tematyka konferencji koncentrowała się wokół tytułowego dialogu pokoleń, analizowanego w perspektywie dialektologicznej, językoznawczej, literaturoznawczej, socjologicznej i psychologicznej (program). Ważnymi zagadnieniami poruszanymi przez uczestników konferencji były różnice między językiem młodzieży a polszczyzną dorosłych i wynikające stąd trudności […] » Więcej…
