Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej obejmuje technikum i szkołę zawodową oraz szkoły dla dorosłych. Kształci kolejne pokolenia nieprzerwanie od 1969 r. Od 2007 r. szkoła podlega Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pod aktualną nazwą funkcjonuje od 2009 r.

Zespół posiada bardzo dobrze wyposażoną bazę dydaktyczno-techniczną do prowadzenia wszystkich form praktycznej nauki proponowanych zawodów: gospodarstwo szkolne wraz z sadem dydaktycznym oraz ogrodem, szklarnia dydaktyczna, tereny rekreacyjne wokół szkoły, ogród botaniczny i kolekcja roślin iglastych, magazyn, garaże, wiaty na sprzęt rolniczy. Ponadto, szkoła posiada internat, dzięki czemu kształcić się w niej mogą również osoby spoza regionu.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego dołączył do projektu w 2016 r.