Szkoła w Miętnem jest jedną z najstarszych szkół rolniczych w Polsce, została założona 4 maja 1924 r. jako Publiczna Szkoła Przysposobienia Rolniczego im. Stanisława Staszica. Początkowa szkoła kształciła wyłącznie chłopców. Szkoła zapewniała uczniom pełne przygotowanie do prowadzenia indywidualnych gospodarstw rolnych. Wdrażała i upowszechniała nowoczesne metody w uprawie i hodowli. Podczas okupacji w latach 1939-44 szkoła nie przerwała działalności.

Po wojnie szkoła funkcjonowała do 1952 r., kiedy to została zlikwidowana i musiała zawiesić swoją działalność na 5 lat. W 1957 r. została ponownie otwarta, początkowo jako szkoła rolnicza, później jako szkoła wodno-melioracyjna, by w końcu uzyskać status szkoły drobiarskiej. Od połowy lat 80. szkoła dynamicznie się rozwijała - obiekty szkolne zostały rozbudowane i zmodernizowane. Szkoła zmieniła charakter, stając się centrum kształcenia praktycznego. W miejsce kierunków typowo produkcyjnych zaczęła rozwijać profile usługowe (agrobiznesu, mechanizacji, ekonomiczno-administracyjne, kształtowania środowiska, żywienia człowieka). Aktualnie szkoła proponuje szeroki wybór kierunków technicznych oraz zawodowych.

Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Miętnem dołączył do projektu w 2016 r.