Zespół Szkolno-Przedszkolny w Urlach

Urle leżą w pradolinie rzeki Liwiec, która stanowi dopływ Bugu. Do Urli można dojechać pociągiem z Warszawy Wileńskiej w kierunku Białegostoku. 50 km od Warszawy (podróż trwa godzinę) wśród sosnowych lasów położona jest mała stacyjka kolejowa URLE.

Miejscowość Urle powstała w drugiej połowie XVIII wieku w dawnej Puszczy Jadowskiej, a jej pierwszymi mieszkańcami byli Kurpie. Rozwój letniska nastąpił w okresie międzywojennym ze względu na dogodne połączenie kolejowe z Warszawą, dużo lasów sosnowych oraz dobre warunki do kąpieli w Liwcu. Duży wkład w rozwój miejscowości ma Stowarzyszenie Miłośników Urli (powstało w 1927 roku).

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Urlach łączy dwie placówki: szkołę podstawową i przedszkole. W projekcie "Dialog pokoleń" uczestniczy od 2020 r.